piątek, 21 marca 2014

Working on hikizuri

Trwają właśnie prace nad moim hikizuri, ba, chylą się wręcz ku końcowi, ale zanim skończę i będę się chwalić, uchylę rąbka tajemnicy na temat wyglądu końcowego. Jak pisałam wcześniej, pierwotny plan kolorystyczny brał pod uwagę podział na górę i dół, oparty o nieco przekłamany wzór gradientowy, w którym część przenikających się kolorów niknie pod obi i w zaszewkach.
I'm currently working on my hiki, well, I'm close to the end, but before I finish I want to show you my plans. How I said before, my plan was to divide colour sections horizontally, based on kimonos with gradient hidden under obi and sleeve tucks (check one of my previous posts).

Aczkolwiek później po konsultacjach i przemyśleniu zmieniłam koncepcję na coś w stylu odori, co wyglądałoby dość spektakularnie (nie nosi się takich kimon na ozashiki), ale nie wymagałoby naciągania faktów.
Later on, after consulting and thinking about it I changed my mind - went for something odori-styled, which would look quite spectacular (not something that could be worn for ozashiki), but wouldn't require cheating.

Tak więc pełna zapału zabrałam się do pracy. Motywacja, mobilizacja, pełna moc! A wtedy....
So full of spirit I started my work. Motivation, mobilization, full power! And...
Kompletnie mnie zamurowało, okazało się bowiem, że moje rolki jedwabiu - są wykrojone! Mało tego, rolka fioletowa była skrojona jak na zwykłe kimono, co samo w sobie jeszcze nie przekreśliłoby planów, gdyby nie fakt, że beżowa była skrojona na haori, a fioletowa w dodatku ma przygotowany wzór a'la houmongi (piękny, swoją drogą)
I was really shocked, because it came out, that my rolls are pre-cut! Moreover, purple roll was cut for regular kimono, which wouldn't really affect my odori-pattern plan, but the beige one was cut into haori, and the purple one had also houmongi-like design at bottom (which is fabolous, btw)Przez to musiałam powrócić do pierwotnego planu, bo podział tego wzoru i kawałki występujące losowo byłyby katastrofą, dlatego tren będzie cały ciemny - poza tym jest już gotowy, wzór prezentuje się świetnie, w dodatku rolka zawierała wzorzystą dolną podszewkę hakkake, więc spód trenu też będzie dekoracyjny. Zdjęcia trenu następnym razem :)
Because of that I had to go back to the first option, this print in pieces would look horrible, thats why whole suso will be purple. The roll also included hakkake linig with wave motif, so the inside of suso will be decorated too. Photos of suso next time :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz